ОУ Д-р Иван Селимински - Сливен

Отиване към съдържанието

Главно меню

Начален етап

Ученици

Учениците в начален етап се обучават в 12 паралелки от 12 начални учители, шестима възпитатели и един учител по английски език.
Творческа атмосфера цари в просторните, слънчеви и уютни класни стаи. Педагози и ученици работят с желание и ентусиазъм, с мисъл за настоящето и бъдещето на всяка личност и на родното училище. Съчетават се нови и традиционни методи, с превес на използването на нови образователни технологии, подготвящи учениците за успешна реализация.
Нашите възпитаници са изключително активни в учебната и извънкласна дейност и традиционно заемат призови места в градски, областни и национални състезания и конкурси.
Дните на учениците и учителите в начален курс са изпълнени с усмивки, взаимно доверие, ползотворно сътрудничество и удовлетворение от постигнатите резултати.

Постижения на учениците от начален етап

2020/2021 учебна година

Иван Добромиров Иванов - златен медал в национално математическо състезание "ЕЛА! РЕШИ! ПОБЕДИ! - Есен", 2 златни медала в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", 2 златни медала в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", 2 златни медала в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в национално новогодишно математическо състезание на EazyMath, бронзов медал в национално пролетно състезание на ЕazyMath, I място в националното класиране на МТ "Иван Салабашев", I място в областен кръг на национално математическо състезание "Европейско Кенгуру"; сребърен медал в квалификациите за финала на Тайванската олимпиада World Mathematics Invitational – WMI; сребърен медал в квалификациите за финала на откритото първенство на Азия по математика - AIMO (Asia International Mathematical Olympiad Open); награда на Община Сливен за 24 май

Константин Русев Радев - златен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници",  сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", второ място в областен кръг на национално математическо състезание "Европейско Кенгуру", класиран за национален кръг на състезанието „Ключът на музиката", I място в пролетно атематическо състезание за ученици от 4. клас; награда на Община Сливен за 24 май

Никол Иво Димитрова - златен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", второ място в областен кръг на национално математическо състезание "Европейско Кенгуру"; награда на Община Сливен за 24 май
Емма Чернинкова - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", трето място в областен кръг на национално математическо състезание "Европейско Кенгуру"; награда на Община Сливен за 24 май
Дамян Мирославов Митев
- златен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"; награда на Община Сливен за 24 май
Дарин Александър Хърков
- златен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Михаил Цветелинов Ванев - бронзов медал в национално математическо състезание  "ЕЛА! РЕШИ! ПОБЕДИ! - Есен", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в национално пролетно състезание на ЕazyMath, бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Велизар Светозаров Събев - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", първо място в областен кръг на национално математическо състезание "Европейско Кенгуру"
Зорница Тодорова Костова
- сребърен медал в есенен кръг на международен матема тически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Александър Георгиев Иванов
- сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Кристина Красимирова Кондева - бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Мартин Йорданов Проданов
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Хасан Адилов Рашидов
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Росен Славов Славов - първо място в  областен кръг на национално математическо състезание "Европейско Кенгуру"
Теодор Марио Кътев
- сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Симеон Веселинов Монев
- сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

София Николаева Андреева - бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Гариела Георгиева Илиева - бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Огнян Иванов Начев
- бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Атанас Стефанов Петков - бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Сияна Иванова Грозданова - бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Рая Стоянова Стоянова
- бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Христо Илиев Илиев
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Станислава Николаева Кокошкова
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Борислав Петров Марков
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Михаил Светославов Гинчев - III място в областен кръг на национално математическо състезание "Европейско Кенгуру"
Мартина Петрова Койнова, Божидара Андреянова Иванова, София Марин Димова, Дарена Петкова Петкова, София Тодорова Митева, Симона Пламенова Миндева, Марая Костова Янева, Mагдалена Стоянова Коева - I място в общоградско състезание "Пиша и чета грамотно"

2019/2020 учебна година

Иван Добромиров Иванов - I място в областен етап на Математически турнир "Иван Салабашев",  златен медал в Националното  класиране на Математически турнир "Иван Салабашев", I място в Коледно математическо състезание, I място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", 2 сребърни медала в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", 2 златни медала в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници" - в първа и втора възрастова група, награда на Община Сливен за 24 май за постигнати високи резултати през учебната 2019/2020 година, сребърен медал от Седмия финал на международния математически турнир "Математика без граници" - Несебър 2020
Константин Ръсев Радев
- I място в Математически турнир "Иван Салабашев", сребърен медал в есенен кръг на математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на математически турнир "Математика без граници", II място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"

Дарин Александър Михаилов Хърков - II място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Михаил Цветелинов Ванев
- II място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Александър Георгиев Иванов - II място в Коледно математическо състезание, III място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"
Петя Кирилова Кирова
- II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Зорница Тодорова Костова
- II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Йоана Иванова Каравелова - II място в математически турнир "Черноризец Храбър"

Сияна Иванова Грозданова - II място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"

Огнян Иванов Начев - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Симеон Веселинов Монев
- сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Христо Илиев Илиев
- сребърен медал в есенен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Мила Димитрова Големецова
- сребърен медал в есенен кръг на математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Атанас Стефанов Петков
- сребърен медал в есенен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Мария Даринова Маринова
- сребърен медал в есенен кръг на математически турнир
Борислав Петров Марков - бронзов медал в есенен кръг на математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Мириам Данаилова Господинова
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир
Александър Ивелинов Желев
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници",  бронзов медал в зимен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Габриела Георгиева Илиева
- бронзов медал в есенен кръг на математически турнир "Математика без граници"
Кристиан Родолф Кинсиклонон
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"  
Малина Александрова Александрова - III място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Велизар Светозаров Събев - III място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Мария Ивайлова Георгиева
- III място в областен кръг на олимпиадата по математика

Наградени ученици от четвърти клас, випуск 2019/2020


Мария Ивайлова Георгиева от 4 А клас - за отлични резултати в учебния процес и принос в живота на училището и града
Мириам  Данаилова Господинова от 4 Б клас -
за отлични резултати в учебния процес и принос в живота на училището и града
Мариела Димитрова Славова от 4 В клас -
за отлични резултати в учебния процес и принос в живота на училището и града
Мария Даринова Маринова от 4 А клас -
за отличен успех и постижения в областта на математиката
Александър Ивелинов Жечев от 4 А клас -
за отличен успех и постижения в областта на математиката
Мария Станимирова Стефанова от 4 Б клас -
за отличен успех и постижения в областта на математиката
Мишел Марио Кътева от 4 Б клас -
за отличен успех и постижения в областта на математиката
Сиана Иванова Стоянова от 4 В клас -
за постижения в областта на изобразителното изкуство
Виктория Деянова Велева от 4 В клас -
за постижения в областта на изобразителното изкуство
Галин Гончев Стоянов от 4 В клас -
за постижения в областта на спорта

2018/2019 учебна година

Раян Деянов Камаринчев -  златни медали в есенен, зимен и пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в ТИМО - 2019; II място в XXVII Математически турнир "Черноризец Храбър", I място в Коледно математическо състезание, I място в областен кръг на олимпиадата по математика, I място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", I място в областен кръг на математическо състезание "Европейско кенгуру", I място във Великденско математическо състезание, класиран за национален кръг на състезанието "Ключът на музиката"
Георги Николаев
Райчев - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на "Математика без граници, I място в Коледно математическо състезание, II място в областен кръг на олимпиадата по математика, II място във Великденско математическо състезание, класиран за национален кръг на състезанието "Ключът на музиката"
Ko
нстантин Радев - златeн медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", II място в Математически турнир "Проф. д-р "Д. Табаков", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", II място в областен кръг на математическо състезание "Европейско кенгуру", II място във Великденско математическо състезание
Любомир Светлозаров Савов
- III място в Коледно математическо състезание, II място в областен кръг на състезание "Ключът на музиката", III място в национален кръг на състезанието "Ключът на музиката"
Стефан Виденов Видев
- I място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", III място в XXVII Математически турнир "Черноризец Храбър", сребърен медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Давид Ивайлов Стоянов - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", класиран за национален кръг на "Математика без граници"

Симеон Монев - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", сребърен медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"

Мириам Господинова - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Мария Маринова - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Гергана Рандева - бронзови медали в есенен и зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Дан Светлинов Канев
- I място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"
Савина Енчева Славова - II място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"

Мишел Марио Кътева - II място в XXVII Математически турнир "Черноризец Храбър"

Борислав Марков - сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Ангел Пламенов Иванов
- бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Мария Стефанова - бронзов медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници"
Тея Светозарова Сярова
- III място в Коледно математическо състезание
Теодор Димитров Плачков - III място в Коледно математическо състезание
Габриела  Георгиева Илиева - III място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"
Йоана Иванова Каравелова - III място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"

Кристиян Иванов Мъндев - III място във Великденско математическо състезание

2017/2018 учебна година

Раян Деянов Камаринчев - I място в Mатематическо състезание "Мисля, следователно съществувам!", златни медали в есенен, зимен и пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", I място в Математически турнир "Иван Салабашев", I място в Коледно математическо състезание, I място в областен кръг на "Европейско кенгуру", II място във Великденско математическо състезание, I място в национален кръг на математически турнир "Математика без граници", II място в национален кръг на "Европейско кенгуру"
Георги Николаев Къчев - сребърни медали в есенен, зимен и пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", III място в Математически турнир "Иван Салабашев", I място в Коледно математическо състезание
Ангел Пламенов Иванов
- сребърен медал в есенен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", бронзов медал в зимен кръг на международен математически турнир "Математика без граници",
Давид Ивайлов Стоянов - бронзови медали в зимен и пролетен кръг на международен математически турнир "Математика без граници", златен медал в областен математически турнир "Проф. д-р Димитър Табаков"



Георги Николаев Райчев - I място във Великденско математическо състезание, II място в Коледно математическо състезание, II място в областен кръг на "Европейско кенгуру"
Константин Русев Радев - I място в областен кръг на "Европейско кенгуру", II място във Великденско математическо състезание
Александра Людмилова Петкова - I място в Математически турнир "Иван Салабашев"

Аделина Атанасова Славова - I място в Математически турнир "Иван Салабашев"

Мария Пламенова Вълчева - I място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Светозара Щерева Щерева - I място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Станислава Николаева Кокошкова - I място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Теодор Димитров Плачков - I място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Атанас Стефанов Петков - II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Виктория Тихомирова Боева - II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Галина Диянова Георгиева - II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Дара Тодорова Тюфекчиева - II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Мария Петрова Качарова - II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Моника Василева Момчева
- II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Ралица Радостинова Мудева
- II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Станимир Кръстев Невенов - II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Любомир Светлозаров Савов - III място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Памела Яниславова Митрофанова - III място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Дан Светлинов Канев - III място в Коледно математическо състезание
Симеон Веселинов Монев - III място в Коледно математическо състезание
Анна Янакиева Николова - III място в Mатематическо състезание "Мисля, следователно съществувам!"

2016/2017 учебна година

Раян Деянов Камаринчев - I място в Mатематически турнир "Черноризец Храбър", II място в Математически турнир "Иван Салабашев", I място в Коледно математическо състезание, I място в Математически турнир "Проф. д-р "Д. Табаков", I място във Великденско математическо състезание
Давид Ивайлов Стоянов
- II място в Mатематическо състезание на Детски комплекс - Сливен "Мисля, следователно съществувам!", III място в Математически турнир "Иван Салабашев", III място в Коледно математическо състезание, бронзов медал от зимен кръг на международно математическо състезание "Математика без граници"
Георги Николаев Райчев - I място в Mатематическо състезание на Детски комплекс - Сливен "Мисля, следователно съществувам!", II място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Стефан Виденов Видев - I място в Математически турнир "Иван Салабашев", бронзов медал в националното класиране на Математически турнир "Иван Салабашев"
Георги Николаев Къчев - I място в Математически турнир "Проф. д-р "Д. Табаков", бронзов медал от зимен кръг на международно математическо състезание "Математика без граници"
Александра Людмилова Петкова
- III място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Мишел Марио Кръстева - III място в Математически турнир "Иван Салабашев"
Мириам Данаилова Господинова - III място в Математически турнир "Иван Салабашев"

2015/2016 учебна година

Раян Деянов Камаринчев - II място в национален кръг на математическо състезание "Европейско Кенгуру", I място в областен кръг на математическо състезание "Европейско Кенгуру", I място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", II място в Коледно математическо състезание

Любомир Светлозаров Савов - I място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", I място в Коледно математическо състезание
Памела Яниславова Митрофанова - II място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", III място в Коледно математическо състезание
Георги Николаев Райчев -  II място в областен кръг на математическо състезание "Европейско Кенгуру", III място във Великденско математическо състезание

Давид Ивайлов Стоянов -  III място в областен кръг на математическо състезание "Европейско Кенгуру"

Димана Станимирова Станева - II място във Великденско математическо състезание

Димитър Тодоров Костов
- III място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"

Мартин Петков Калайджиев
- II място в Коледно математическо състезание
Георги Николаев Къчев -  III място в Коледно математическо състезание

Борислав Диянов Георгиев
- II място в Математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"
Моника Веселинова Mонева - III място в математическо състезание на Детски комплекс - Сливен

Елеонора Петрова Василева - III място в математически турнир "Черноризец Храбър"
Петър Атанасов Михайлов - второ място в областен кръг на олимпиадата по математика

Боян Боянов Самсиев
- трето място в областен кръг на олимпиадата по математика, класиран за участие в национален кръг на олимпиадата „Знам и мога – 2016“


2014/2015 учебна година

Ивана Иванова Панайотова - I място в национален конкурс "Да запазим красотата на природата в картина", I място в математическо състезание на Детски комплекс - Сливен, I място в Коледно математическо състезание, II място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", II място във Великденско математическо състезание, III място в общински кръг на олимпиадата по математика.

Мила Николаева Колева - Поощрителна награда в национален конкурс за комикси "Аз и моят град", Поощрителна награда в национален литературен конкурс ""Библиотеката – моят остров на съкровищата", I място във Великденско математическо състезание, I място в Общински кръг на олимпиадата по математика, III място в областен кръг на олимпиадата по математика,  III място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", I място в училищен кръг на състезание по английски език на Асоциацията на Кембридж училищата в България /Ниво FLYERS/ и участие в национален кръг, II място в областен кръг на лингвистично кенгуру на английски език.

Иван Иванов Николов
- I място в математически турнир "Черноризец Храбър", II място в математическо състезание на Детски комплекс - Сливен, II място в общински кръг на олимпиадата по математика; Международен математически турнир "Математика без граници": първи кръг - сребърен медал, втори и трети кръг - бронзов медал.

Юлия Стилианос Месохорянаки
- III място в областен кръг на математическо състезание "Европейско Кенгуру",  III място в областен кръг на лингвистично кенгуру на английски език.

Радост Валентинова Михайлова
- II място в Коледно математическо състезание, III място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков", III място в областен кръг на математическо състезание "Европейско Кенгуру"

Елеонора Петрова Василева - II място в Коледно математическо състезание

Рая Георгиева Димитрова - III място в математически турнир "Черноризец Храбър"
Елица Стоянова Стоянова - III място в Коледно математическо състезание
Пламен Огнянов Желев - III място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"
Адриана Данаилова Димитрова - III място в Областен математически турнир "Проф. д-р Д. Табаков"

Борислав Диянов Георгиев
- III място в областен кръг на математическо състезание "Европейско Кенгуру"

Мартин Петков Калайджиев - I място в училищен кръг на състезание по английски език на Асоциацията на Кембридж училищата в България /Ниво STARTERS/
Бурак  Бора  Бали - I място в училищен кръг на състезание по английски език на Асоциацията на Кембридж училищата в България /Ниво  MOVERS/

НАГРАДЕНИ УЧЕНИЦИ ПО СЛУЧАЙ 24 МАЙ


1. Мила Николаева Колева ІV Б - за цялостен принос
2. Адриана Данаилова Димитрова ІV А - за постижения в областта на математиката
3. Ивана Иванова Панайотова ІV Б - за постижения в областта на математиката
4. Иван Иванов Николов ІV Г - за постижения в областта на математиката
5. Кристиян Тодоров ІV Г - за постижения в областта на спорта
6. Виолина Яниславова Митрофанова ІV Б - за постижения в областта на спорта
7. Николай Антониев Господинов ІV В - за постижения в областта на спорта

 

1стр.       2стр.

 
Назад към съдържанието | Назад към главното меню