Отиване към съдържанието

Главно меню

Спортни успехи - 2013 г.

Отборът на Трето училище - вицешампион в Държавното първенство по лека атлетика

Второ място в отборното класиране заеха момчетата на III ОУ "Д-р Иван Селимински" в Държавното първенство по лека атлетика от програмата на Ученическите игри за възраст V - VII клас. Тимът завърши втори след двата състезателни дни на 8 и 9 юни 2013 г. с актив от 80.5 точки. Шампион е отборът на Разград с 98.5 точки, а трети са атлетите на София със 71 точки.

В инивидуалното класиране от нашия отбор най-добре се представиха:
Атанас Атанасов - I място на скок дължина и II място на тласкане гюле;
Жулиен Монев - I място на тласкане гюле и IV място на бягане на 100 м;
Николай Начев - I място скок височина;
Вълко Незами - IV място на бягане на 100 м
.
За отборната победа допринесоха и Илиян Русев, Емил Карамийски, Денислав Добрев.

В Ученическите игри бе спечелено още едно отличие за Трето училище. Отборът ни по баскетбол се завърна от Разград с бронзови медали от Държавното първенство по баскетбол за момичета V  - VII клас. За победата воюваха: седмокласничките Десислава Балтаджиева, Тициана Илиева, Пламена Татева, Ванеса Митева, Соня Трифонова, Диана Маркова и шестокласничките Грациела Иванова, Веселина Георгиева, Милица Ненова и Силвия Егова.

Благодарим на нашите борбени момичета и момчета и на техните треньори Йордан Ликов и Гончо Стоянов за високите постижения!