ОУ Д-р Иван Селимински - Сливен1

Отиване към съдържанието

Главно меню

Спорт

Извънкласни форми

Спортната слава на Трето училище

Трето училище има богати традиции в областтна на спорта. Тук израстват световни, олимпийски и европейски шампиони, първенци в международни, републикански и областни състезания: Нураир Нурикян (световен и двукратен олимпийски шампион по вдигане на тежести), Михаил Желев (европейски шампион на 3000 м с препятствия), Стефанка Спасова (първа световна шампионка по акробатика), Янко Братанов (европейски шампион на 400 м гладко бягане), Росица Пехливанова (световна рекордьорка на щафета 4X100 м), Деян Неделчев (първи световен шампион по акробатика на четворка мъже).

Традициите в миналото се продължават и днес. Нашите възпитаници достойно защитават спортната слава на училището.

Отборни награди - 2017 г.:
I място в щафета "
3 март - 2017" 5-7 клас
I място в
общинско първенство по баскетбол - момичета
I място в зонално първенство по баскетбол - момичета

Отборни награди - 2015 г.:
I място в щафета "Освободител" 5-7 клас
I място в щафета "70 години от Втората световна война" 5-7 клас
I място в общинско първенство по лека атлетика - момчета
I място в зонално първенство по лека атлетика - момчета
II място на общинско първенство по лека атлетика - момичета

Тимът на Трето учиище завоюва трето място във финалите на Ученически игри по лека атлетика за 2015 г.

Щафета "Освободител" - 3 март, 2014 г. - II място

Валентин Бонев и Кристиян Тодоров - златни медали от Държавен шампионат по джудо - март 2014 г.

Гергана Димитрова - сребърен медал от Държавно първенство по акробатика - октомври 2014 г.


Индивидуални отличия - 2013 г.:


Атанас Атанасов - I място на скок дължина и II място на тласкане гюле;
Жулиен Монев - I място на тласкане гюле и IV място на бягане на 100 м;
Николай Начев
- I място скок височина;

Вълко Незами - IV място на бягане на 100 м.

Отборни награди - 2013 г.:

II място в Държавно първенство по лека атлетика - момчета
I
II място в Държавно първенство по баскетбол - момичета

I място в щафета "Освободител" 5-7 клас
I място в областно първенство по лека атлетика - момчета
I място в зоново първенство по лека атлетика - момчета
I място в областно първенство по баскетбол - момичета
I място в зоново първенство по баскетбол - момичета
I място на областно първенство по футбол - момчета
II място на областно първенство по лека атлетика - момичета
III място na областно първенство по баскетбол - момчета

Отборни награди - 2011 г.:

III място в републиканско първенство по лека атлетика - момичета
III място в републиканско първенство на щафета 4 x 100 м момичета 5-7 клас
VI място в републиканско първенство по лека атлетика - момчета
I място в областно първенство по лека атлетика - момичета
I място в областно първенство по лека атлетика - момчета
I
място в областно първенство по баскетбол - момчета
I място в областно първенство по баскетбол - момичета

I място в щафета "Освободител" до 4 клас

I място в щафета "Освободител" до 7 клас
I място в щафета "Васил Левски" до 4 клас
II място на общинско първенство по футбол

Отборни награди - 2010 г.:

I място в областно първенство по баскетбол - момчета
I място в областно първенство по баскетбол - момичета

I място в щафета "Освободител" до 4 кл.

I място в щафета "Освободител" до 7 кл.
I място в областно първенство по лека атлетика - момичета
I място в областно първенство по лека атлетика - момчета

Александър Димитров Иванов
Републикански шампион по джудо за 2009 г. - категория 27 кг
I място в IV международен турнир  Мондсе, Австрия - 2008 г.
I място в новогодишен турнир за наградите на СК "Еврохолд" - 2008 г.
I място в международен турнир за наградите на СК "Еврохолд" - 2009 г.
I място в международен турнир по джудо в град Александрия - Румъния - 2008 г.
I място в юбилеен турнир в Келже, Словения - 2008 г.
I място в международен турнир "Янко Димов" - Сърбия, 2008 г.
I  място в международен турнир "Vienna Open" в Австрия - 2008 г.
I място в IV международен турнир "Младост Европе" - 2009 г.
I място в международен турнир - град Пазарджик - 2008 г.
I място в държавно отборно първенство - град София - 2009 г.
I място в интернационален джудо турния - Зелтвегер, Австрия - 2009 г.
I място в международен турнир в град Прилеп, Македония - 2009 г.
I място в турнир за наградите на община Елена - 2008 г.
I място в III-ти турнир за наградите на община Елена - 2009 г.
I място в международен турнир в град Александрия, Румъния - 2009 г.
II място в международен турнир "Хаджи Димитър" - 2007 г.
III място в международен турнир в Грац, Австрия - 2008 г.
III място в национален турнир по джудо за наградите на Козлодуй - 2009 г.
III място в международен турнир - град София - 2008 г.
III място в XIII международен турнир "Микоми Паджура" - Румъния - 2009 г.

Рафаел Иванов Кънев
VI място на световно първенство по карате в Унгария - октомври, 2009 г.
V международна Шотокан купа "Шисейкан" - II място Kата
VI международна Шотокан купа "Шисейкан" 2008 - I място Кихон Ипон Кумите и II място Kата
Турнир "Грифон" 2007 - II място Kата, III място Кихон Ипон Кумите
Трето национално първенство по Шотокан Карате До - Габрово 2008 - II място Kата
Национален Шотокан турнир ,,Ронин" - Бургас, 2009 - I място Катa, II място Кихон Ипон Кумите
Карате турнир "Грифон" 2005 - I място основни техники
Купа "Хасково" 2005 - III място Kата и III място Кихон Ипон Кумите
Турнир "Грифон" 2006 - II място Kата
Турнир "Светлина" - София - III място Kата
.

Недялко Кръстев

2 златни медала от VII международна Шотокан купа "Шисейкан" 2009.
I място
Kата и I място Кумите на II национален турнир по Шотокан карате - Бургас 2010 г.
2 златни медала от
VIII междуародна Шотокан купа "Шисейкан" - 2010 г.

II национален турнир по шотокан карате до - Бургас 2010: I място ката и I м. кумите;
Интернационал Шотокан куп Шисейкан София 2010: I място ката и I място кумите;
Национално първенство Шотокан карате до - Габрово 2010: I място ката, II място IYKA, II място кумите;
Национален турнир по Шотокан карате до - Бургас 2011 г.: I място ката и I място IYKA - ката;
VIII интернационал Шотокан купа Шисейкан София 2011 г.: I място ката, II място IYKA - ката.

Магдалена Михайлова и Ивайло Стоянов

II място в държавно първенство по спортни танци I ранг - "Албена 2009"
VI място на финал на държавното първенство - София 2009

II място в първенство за купа Амаранд - София 2009
II
място в международен турнир "Sliven Open 2009"

II място в открит национален турнир по спортни танци - Поморие 2009


II място в национален турнир по спортни танци "Казанлък 2009"


III място в открит национален турнир по спортни танци за купа "Блясък" - Поморие
III
място в открит републикански турнир по по спортни танци за купа "Шумен"

I място в зоново първенство по спортни танци на БФСТ - Стара Загора 2009
I и III място в турнир за купа "Сливен" - октомври '2009

III място в открит национален турнир по спортни танци - Чирпан 2010 г.

http://www.novsport.com/news44603_1.html#

Теодора Пейнерджиева
I място в клас 13 D на открит турнир
III място в клас 13 D на открит турнир
I място в клас 13 D на открит турнир
V място в клас 15 C на зоново първенство
IV място в клас 13 D на открит турнир
V
I място в клас 13 D на открит турнир
IV място в клас 13 D на открит турнир
IV място в клас 13
C на открит турнир
VII
място в държавно първенство за купата България
I място за най-престижна двойка (любимка на публиката)

Николай Сивов
Състезател в клас 15 C

ЗП Поморие 2008 - III място
КСТ Сливен - Купа България 2008 -
III място
КСТ Амаранд
2009 - III място
ОТ и КБ Казанлък 2009 -
III място
Купа Поморие 2009 -
III място
КСТ Сливен 2009 -
III място

 

Константина Георгиева
I място на областно първенство и I място в държавно ученическо първенство на 100 м гладко бягане - 2009 г.

Петроний Василев Петров
II място на дълъг скок в републиканско първенство - 2008 г.

Борил Найденов Николов
II място в областно първенство по лека атлетика - 2008 г.

 

Отборни награди - 2009 г.:
I място в областно първенство по футбол - VII клас
I място в областно първенство по баскетбол - момичета и VIII място на финалите на държавно първенство за ученици - VII клас
II място в областно първенство по лека атлетика - момичета
II място в областно първенство по лека атлетика - момчета
III място в общинско първенство по баскетбол - момчета

I място в областно първенство по баскетбол - момичета - 2009 г.

II място в областно първенство по футбол  2008 г.

III място в областно първенство по баскетбол - момчета, 2009 г.

I място в щафета "Освободител" до 7 клас - 2009 г.

II място в щафета "Освободител" до 4 клас - 2009 г.

IV място в републиканско първенство по лека атлетика - 2008 г.

Антон Андонов
Златен медал в държавно първенство по скокове на двоен мини батут - 2009 г.
2 сребърни (Ямбол - 2009 г. и София - 2008 г.) и 3 бронзови медала в държавни първенства (Сливен - 2008 г., София - 2007 г. и Габрово - 2005 г.)


Мартин Михайлов
I място в държавно ученическо първенство на 800 м гладко бягане

Божидар Темелков
Републикански шампион по джудо
I място в международен юбилеен турнир в Келже, Словения - 2008 г.
I място в 3-ти турнир за наградите на Община Елена - 2009 г.
III място в Международен турнир в гр. Александрия, Румъния - 2008 год.

 
 
 
Назад към съдържанието | Назад към главното меню