Главно меню
Открит урок по Английски език
На 04.11.2016 г. г-
Урокът се проведе пред гостуващи директори, учители, родители и ученици.
В деня на отворени врати бяха наградени 10-
Открит урок по Български език и литература
На 10.11.2016 г. г-
Гости на урока бяха учители от начален и прогимназиален етап, които поздравиха г-
Открит урок по физика -
На 16.11.2016 г. г-
Чрез интересни задачи учителят мотивира учениците за работа. На урока присъстваха учители от област Сливен, както и експерта по природни науки и екология г-
Открит урок по БЕЛ – Т. Цуцова
На 21.11.2016 г. г-
Чрез урока се проследиха използваните художествени похвати за изграждане на образа на Серафим. Анализираха се ключовите думи „добротворство” и „чудак” в заглавието „Добротворството на чудака Серафим”.
Анализирайки разказа, учениците правят изводи, че героят в творбата е добронамерен и добродушен човек. Той живее в хармония с природата, с хората и със себе си. Серафим има мисия, а именно -
Постепенно се изграждат ценностните качества като доброта, човечност и висока нравственост. Това прави хората по-
Гости на урока бяха учители от начален и прогимназиален етап.
Открит урок по английски език – Ив. Буранова
На 24.11.2016 г. г-
Учениците се запознаха с историята, съвременните традиции и ястия на празника в САЩ. Това е празник на есенната реколта и Ден за благотворителност. Петокласниците се провокират да помислят и споделят под формата на рисунка нещата, за които те самите са благодарни. Направи се асоциация с благодарността към учителите и учениците, научиха за Международния ден на учителя в различните страни.
В предварителната задача за часа учениците са изработили пуйки за Деня на благодарността с природни материали, цветни хартии, отпечатване върху тениски.
Като дидактически материал се използва „Аз съм учител” – Джон Шлатър /на български и на английски език/.
Гости на урока бяха учители от начален и прогимназиален етап, които поздравиха г-
Открит урок -
На 21.11.2016 г. главният учител г-
Чрез урока се разшириха знанията на учениците за парников ефект и киселинни дъждове, както и уменията им за научно изследване и представяне на информация чрез различни интерактивни техники: работа в групи, визуализиране на информация – К-
Наблюдава се много добра организация на групова работа. Всяка група разполага с различен текст, интересни и нестандартни задачи към него, описание за извършване на химичен експеримент, изводи. Учителят дава възможност на учениците да изразят и защитят личното си мнение с аргументи за и против дадено твърдение. Развива се логичното мислене.
Шестокласниците бяха поставени едновременно в две роли – на знаещи, които обучават другите, и на учещи се, които усвояват знанието от по-
Посредством това лабораторно занятие продължава процеса на изграждане на функционална и природонаучна грамотност у учениците.
Гости на урока бяха много учители от начален и прогимназиален етап, които поздравиха г-
Открит урок -
На 25.11.2016 г. главният учител г-
Чрез урока се проследи в исторически план развитието на знанията на човека за строежа на атома. Учениците извличат от подходящ текст необходимата информация за новите понятия в урока. Те придобиха визуална представа за размерите на атома и частиците, които го изграждат.
По интересен начин беше представен и обяснен механизма на наелектризирането на телата, чрез съвременните представи за строежа на атома.
Шестокласниците научиха какво е статично електричество и къде може да се получи.
Постепенно се усвояват умения за четене с разбиране, развива функционалната грамотност на учениците.
Гости на урока бяха много учители от начален и прогимназиален етап, както и г-
Открит урок -
На 29.11.2016 г. г-
Госпожа Д. Тодорова споделя, че иновационните форми на работа в училище са предизвикателство, свързано с потребностите на времето. Ученикът на 21.век възприема по различен начин литературното и езиковото обучение. Търсенето на интегративни връзки между литературното обучение и това по информационни технологии се оказа успешна възможност за провеждане на по-
Използвайки интернет ресурсите, чрез този проект учениците допълват знанията си за изучаваните и неизучавани автори. Осмисля се ролята на литературата за изграждане на националното самосъзнание. Постепенно се повишава интересът на учениците към художественото слово. Чрез прилагане на изследователски методи седмокласниците се мотивират за творческа и личностна изява. Развиват се уменията им за редактиране и създаване на включените учебни жанрове.
Чрез съставянето на електронния сборник се реализират и интердисциплинарни връзки с информационни технологии, музика, история, изобразително изкуство.
Предоставя се възможност на учениците за интелектуална изява.
Гости на урока бяха много учители от начален и прогимназиален етап, както и много родители. Директорът на училището г-