ОУ Д-р Иван Селимински - Сливен1

Отиване към съдържанието

Главно меню

Конкурс по творческо писане

    

От 01.11.2018 до 10.12.2018 г. се проведе конкурс по творческо писане на приказна история, която впоследствие да бъде драматизирана и представена на сцена. Инициативата е включена в дейностите по проект на тема „Луди за музика, изкуство, театър“, съфинансиран по програма „Еразъм +“ на ЕС, Ключова дейност 2: Сътрудничество за иновации и обмен на добри практики. “Mad for Music, Art, Drama”; Договор N: 2018-1-TR01-KA229-058020_3
Участваха  28 ученика от 5 клас, които проведоха състезанието си по класове и излъчиха най-добрите творби във всяка паралелка, които да се състезават с приказните истории от останалите класове.
Във втория етап от конкурса участваха 18 ученика от 4,
5, 6 и 7 клас, които плениха комисията с богатото си творческо въображение и умение за писане по свободно избрана тема.

В конкурса по творческо писане участваха следните ученици:
1. Дарина Лисичкова
- „Приказка за доброто и злото“ - 5б клас
2. Никалас Георгиев
- „Вълшебната пещера“ – 5а клас
3. Андреана Андреева
- „Момък и щурец“ – 5в клас
4. Радост Михайлова
- „Обединяваща любов“ – 5в клас
5. Вероника Плачкова
- „Робство“ – 5в клас
6. Полина Стойнова
- „Мързеливият Джаспър“ - 7б клас
7. Мартин Бонев
- „Доброто възтържествува“ 4б клас
8. Стефан Петров
- „Приключенията на остров Драконотопия“ – 7б клас
9. Доника Иванова
- „ Малката Алиса“ – 7б клас
10. Симона Василева – 1. „Жабката София“; 2. „Калинката с кривите рогца“; 3. „Пуфел, Стефко и Хайванчо“
- 6а клас
11. Гергана Михайлова
- „ Елате да ни видите“ – 5б клас
12. Паола Енчева
- „Братче и сестриче“- 5б клас
13. Ивет Димитрова – 5в клас
14. Яна Стефанова
- „Вълшебната отвара“ - 4а клас
15. Елеонора Василева
- „Приключенията на шест приятели“ – 5а
16. Елена Кристина Тотън
- „Силата на любовта“ - 5а клас
17. Кристиана Кръстева
- „Пакостник“ - 5а клас
18. Наталия Терзиева – 5в кла
с

Приказните истории бяха дискутирани и оценени  от комисия  учители.


Награди получиха следните ученици:
I място - Паола Енчева „Братче и сестриче“- 5б клас
II място -  Яна Стефанова „Вълшебната отвара“-4а клас
III място - Никалас Георгиев „ Вълшебната пещера“– 5а клас
III място - Симона Василева – 1. „Жабката София“;
Присъдени бяха и  две поощрителни награди за:
- Стефан Петров „Приключенията на остров Драконотопия“ – 7б
- Вероника Плачкова „Робство“
– 5в клас

21.12.2018
                                                            

Назад към съдържанието | Назад към главното меню